Wybierz język:

Nawigacja: Home / Opał ekologiczny

Z.W.U.P. FISZER
inż. Zdzisław Fiszer

87-300 Brodnica
ul. Sikorskiego 60a
NIP: 874-000-12-94
www.fiszer.com.pl
e-mail: fiszer@adf.pl

tel. 48 56 4983321
tel. 48 56 4984408
fax. 48 56 4983321
(wew. 12)
EKOGROSZEK

PIEKLORZ ekogroszek
– Powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. Dzięki dbałości o jakość paliwo to cechuje się dynamicznie rosnącą popularnością wśród odbiorców krajowych.


PIEKLORZ ekogroszek – Został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły mu uzyskać świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego. Pieklorz uzyskał świadectwo bdania na znak bezpieczeństwa ekologicznego przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Badania te potwierdzają, iż jest to paliwo dostosowane do wymagań nowoczesnej, ekologicznej techniki grzewczej.


PIEKLORZ ekogroszek to linia produktowa ekogroszków Kompanii Węglowej SA. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. Charakteryzuje się stabilnym i ekonomicznym spalaniem, zapewniając przy tym wysoką sprawność wytwarzania ciepła. PIEKLORZ ekogroszek otrzymał w 2007 r. nagrodę Produkt z przyszłością w konkursie "Cent for Future".


Ekogroszek PIEKLORZ powstaje z wyselekcjonowanych węgli wydobywanych z polskich kopalni Kampanii Węglowej S.A. o najlepszych parametrach spalania. PIEKLORZ ekogroszek to produkt przeznaczony głównie do spalania w kotłach z automatycznymi paleniskami retortowymi i rusztowymi oraz we wszystkich kotłach rusztowych komorowych górnego i dolnego spalania.  PIEKLORZ ekogroszek to linia produktowa ekogroszków Kompanii Węglowej SA. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. Charakteryzuje się stabilnym i ekonomicznym spalaniem, zapewniając przy tym wysoką sprawność wytwarzania ciepła. Ekogroszek PIEKLORZ z kopalni KWK Bobrek-Centrum, KWK Piekary, KWK Chwałowice to jeden z najbardziej sprawdzonych markowych ekogroszków oferowany przez Kampanię Węglową SA.
EKOGROSZEK PIEKLORZ to dużo ciepła z niewielkiej ilości węgla. Sprawdzony przez markowych producentów kotłów z podajnikiem.


PARAMETRY JAKOŚCIOWE  
GRANULACJA 8 - 25 mm
CIEPŁO SPALANIA > 29 MJ/kg
WARTOŚĆ OPAŁOWA > 28 MJ/kg
POPIÓŁ  < 7,0 %
SIARKA < 0,6 %
SPIEKALNOŚĆ RI 0-20
OPAKOWANIE 25 kg / 40 szt.


LAVA

Pellet LAVA to wysoka jakość , którą możemy zagwarantować dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawujemy pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą.
Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400oC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100oC.
Efekt: unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

Przyjazny Środowisku

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.


bardzo dobre walory opałowe (min 5,3 kWh/kg w stanie suchym), 
  • bardzo niska zawartość popiołu (max 0,5%), 
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • Wilgotność do 8%

Wysoka jakość

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Lava tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada certyfikat FSC.


Pellet LAVA oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.
Średnica pelletu: 6 lub 8mm


UWAGA: W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Produkty:

rury PE,PVC
zasuwy wodne,
hydranty nadziemne oraz podziemne,
nawiertki,
kształtki żeliwne,
łączniki rurowe,
zawory kulowe,
skrzynki uliczne
przepustnice
opaski
wodomierze
studzienki wodomierzowe


współpracujące firmy
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: Brodnica - nasze miasto | Na silniku windu.org