Opał ekologiczny

Ekogroszek

Ekogroszek premium

węgiel o najwyższej wartości opałowej, maksymalna wartość opałowa sięga nawet 29 MJ/kg.
Spalanie EKO Premium Plus odbywa się bez pozostawiania dużych ilości popiołu – będzie go zaledwie do 10% wkładu.
EKO Premium Plus spala się niemal całkowicie, emitując bardzo niewiele dymu i substancji szkodliwych dla środowiska.
Jest to paliwo bezpieczne i ekologiczne, produkowane z węgla najwyższej jakości, odkamienianego i odsiarczanego.
Wilgotność EKO Premium Plus utrzymywana jest na poziomie 5-10%, co jest wartością optymalną i zapewnia najlepsze spalanie przy jednoczesnym generowaniu stosunkowo małej ilości popiołu. Ekogroszek pakowany jest w wygodne foliowe worki z systemem mikrowentylacji dla zachowania najlepszych parametrów.

Groszek ekoPremium

EKO Premium. Jest to paliwo o drobnej granulacji do 25 mm, przeznaczone do kotłów z podajnikami.
Ten pakowany groszek ma wysoką wartość opałową, wynoszącą do 27 MJ/kg.
Wielką zaletą tej odmiany groszku jest pozostawianie zaledwie 6-8% popiołu.
Dzięki wysokiej jakości węgla i jego odsiarczaniu, palenie EKO Premium jest nieuciążliwe dla środowiska naturalnego: dobrze ustawiony piec nie emituje dużych ilości dymu, a skład spalin zawiera niewiele toksyn szkodliwych ekologicznie.
Groszek pakowany jest w wygodne foliowe worki z systemem mikrowentylacji dla zachowania najlepszych parametrów.
Ten drobny węgiel łatwiej jest przechowywać w workach, zajmuje wtedy mniej miejsca w kotłowni, a ponadto nie powoduje zanieczyszczeń.

Pellet Lava

LAVA to wysoka jakość, dzięki wykorzystywaniu do produkcji trocin, nad których jakością i składem producent sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet – jasną barwą.

Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC. Efekt: unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

Wysoka jakość

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Lava tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada certyfikat FSC.

  • bardzo dobre walory opałowe  ≥ 4,6 kWh/kg w stanie suchym, 
  • bardzo niska zawartość popiołu ≤ 0,7%
  • Wilgotność do 10%
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Pellet LAVA oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.

UWAGA: W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Pellet Olimp

Nowoczesne, ekologiczne paliwo OLIMP Pellet stosowane jest przez wymagających odbiorców do ogrzewania domów, pomieszczeń mieszkalnych, zakładów produkcyjnych – zwłaszcza zlokalizowanych w centrach miast i specjalnych strefach ochronnych. Z powodzeniem zastępuje: ekogroszek, koks, węgiel i miał węglowy, gaz i olej opałowy. Produkt jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu przez użytkownika orazprzyjazny dla środowiska zapewniając komfort sąsiedztwu i otoczeniu. Jasna barwa jest synonimemnajwyższej jakości produktu Spółki Stelmet.

Przyjazny Środowisku

Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

  • bardzo dobre walory opałowe  ≥ 4,6 kWh/kg w stanie suchym, 
  • bardzo niska zawartość popiołu ≤ 0,7%
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • wilgotność  ≤10%

Wysoka jakość

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Olimp, jako pierwszy w Polsce, otrzymał certyfikat ENPlus A1. Tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada także certyfikat FSC.

Pellet Olimp oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.

Średnica pelletu: 6 lub 8mm

UWAGA: W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.